خانه / قابلیت نوشتن زیرنویس و کپشن‌‌گذاری در مکالمات ویدئویی به اسکایپ اضافه می‌شود

قابلیت نوشتن زیرنویس و کپشن‌‌گذاری در مکالمات ویدئویی به اسکایپ اضافه می‌شود

اسکایپ

کاربران اسکایپ به‌زودی می‌توانند در زمان واقعی و در حین مکالمه‌ی ویدئویی، از قابلیت کپشن‌گذاری و نوشتن زیرنویس به‌صورت بلادرنگ استفاده کنند.

براساس آخرین خبرها، کاربران برنامه‌ی محبوب پاورپوینت در سال ۲۰۱۹ میلادی می‌توانند از قابلیت گذاشتن زیرنویس و کپشن در این برنامه استفاده کنند. مایکروسافت نیز فناوری مشابهی را در اختیار کاربران اسکایپ قرار می‌دهد.

همزمان با روز جهانی معلولین در سازمان ملل متحد، ویژگی‌ جدیدی به برنامه‌ی محبوب اسکایپ اضافه شده است که به افراد ناشنوا کمک می‌کند بتوانند با استفاده از قابلیت نوشتن زیرنویس و کپشن‌گذاری در زمان واقعی در مکالمات ویدئویی، از تماس تصویری به‌همراه زیرنویس بهره‌مند شوند.

انتظار می‌رود کاربران اسکایپ بتوانند در آینده‌ی نزدیک، متن کپشن و زیرنویس را با توجه به زبان مورد نظر خود انتخاب کنند و هم از قابلیت کپشن‌گذاری و نوشتن زیرنویس در زمان واقعی بهره ببرند و هم قابلیت ترجمه‌ی کپشن‌ها را به زبان مورد نظرشان در اختیار داشته باشند.

قابلیت کپشن‌گذاری و نوشتن زیرنویس در زمان واقعی، در نسخه‌ی ۸ اسکایپ و برای سیستم‌عامل اندروید، بالاتر از نسخه‌ی ۶، در اختیار کاربران تبلت اندرویدی، آیفون، آیپد، لینوکس، مک، ویندوز و اسکایپ برای ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۴) قرار خواهد گرفت. با این وجود، ممکن است شما فورا آن را دریافت نکنید یا نسخه‌ی کامل را در اختیار نداشته باشید و طی هفته‌های آتی به‌تدریج بتوانید از این قابلیت استفاده کنید.

 

منبع: زومیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *