zabbix

زبیکس ابزاری متن باز برای مانیتور شبکه

امروزه که فناوری شبکه دنیا را دربرگرفته است، ممکن است با بروز یک اختلال در شبکه کل فعالیت یک کسب و کار تحت تاثیر قرار بگیرد. اگر شما مدیر پشتیبانی و مدیریت زیر ساخت های IT یک شرکت یا سازمان هستید، مانیتورینگ کردن شبکه یک کار حیاتی برای افزایش بازدهی شبکه و کاهش مشکلات داخل شبکه است.زمانی که فرد ،شبکه خود را مانیتورینگ می‌کند در واقع سیستم مانیتورینگ اطلاعات مورد نیاز از سخت افزار، نرم افزار و سرویس ها را بررسی می‌کند و فرد فقط گزارشات و هشدارهای مرتبط به سخت افزار، نرم افزار یا پهنای باند مورد استفاده را دریافت می‌کنید.
به عنوان مدیر شبکه یک سازمان یا شرکت، نیاز است از یک ابزار یا نرم افزار قدرتمند برای مانیتورینگ استفاده شود. در واقع یک سیستم مانتیورینگ شبکه تمامی اجزای داخلی شبکه را برای یافتن مشکل در شبکه بررسی می‌کند. این سیستم می‌تواند میزان دانلود کاربران شبکه و استفاده آنها از اینترنت ، میزان ترافیک شبکه را گزارش دهد و همچنین می‌تواند فضاهای اشغال شده توسط ایمیل های اسپم و سرور هایی که در حال بروز مشکل هستند را شناسایی کند.
در حالت کلی می‌توان با داشتن یک سیستم مانیتورینگ قوی در سازمان یا شرکت خود از تمامی مشکلات که در شبکه چه از لحاظ نظر نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری رخ می‌دهد را جلوگیری کند.
در حال حاضر نرم افزار مانتیورینگ زبیکیس یک نرم افزار متن باز (Open Source) قدرتمند و کارآمد در زمینه مانتورینگ شبکه است که برای نظارت، کنترل و در دسترس بودن تمام اجزای تشکیل دهنده زیر ساخت IT یک سازمان طراحی شده است. این نرم افزار جز یکی از بهترین نرم افزار های رایگان در زمینه ابزار های مانتیورینگ شبکه و سخت افزار است.
نرم افزار زبیکس قادر خواهد بود حجم بسیار بالایی از اطلاعات را جمع آوری، پردازش، ذخیره و مدیریت کند.
سیستم مانتیورینگ شبکه ZABBIX یکی از قوی ترین و شناخته شده ترین سیستم های مانیتورینگ در دنیا است که توسط Alexei Vladishev طراحی شده است که تا به امروز به عنوان یکی از سیستم های پیشرو در صنعت مانیتورینک شبکه شناخته شده است.
قابلیت های زبیکس عبارتند از:
• مانتیورینگ همه اجزای شبکه(زیرساخت، سرور های فیزیکی و مجازی،اپلیکیشن ها و … )
• جمع‌آوری حجم وسیعی از داده های اطلاتی از شبکه
• نمایش وضعیت و اطلاعات شبکه با ابزار های گرافیکی
• شناسایی، اعلام اخطار، اطلاع رسانی و اجرای دستورات لازم هنگام بروز مشکل در شبکه
• پشتیبانی از محیط شبکه‌های کوچک و بسیار بزرگ و توزیع شده
• و …
اگر شما به یادگیری مانیتورینگ با پلتفرم زبیکس علاقمند هستید می‌توانید در دوره زبیکس کهکشان نور شرکت کنید. جهت اطلاع بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

دوره ZABBIX

درباره کهکشان نور

موسسه کهکشان نور پيشرو در صنعت IT ، ارائه دهنده راهکارهايی جهت توانمند ساختن افراد و سازمان ها در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز می باشد. استراتژی کهکشان برای رسيدن به اين هدف ، با ارائه دوره های آموزشی ، تخصصی ، مهندسی از جمله مايکروسافت ، سيسکو ، کامپتيا ، امنيت اطلاعات و شبکه و ارائه راهکارهای عملی IT و ICT مشخص می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *