مجازی سازی

دلایلی برای یادگیری مجازی سازی!

مجازی سازی یکی از حوزه‌های فناوری اطلاعات که سریعا در حال رشد و توسعه است چرا که این فناوری به صرفه‌جویی در هزینه، زمان، منابع و حتی فضای فیزیکی سازمان‌ها کمک می‌کند.
وب سایت معتبر cbtnuggets در مقاله‌ای پنج دلیل مهم برای یادگیری این حوزه را معرفی کرده است در حالی که به اعتقاد نویسنده پلتفرم vSphere شرکت VMware پیشرو بازار است.

همه چیز تغییر می‌کند!
مجازی سازی راهکاری است که کمک می‌کند یک سرور را به جای چندین ساعت در چند دقیقه راه‌اندازی کنید. پس اگر خود را آپدیت نکنید مطمئن باشید دیگر مهارت‌های شما کاربردی نخواهد داشت.
شرکت VMware از بزرگ‌ترین بازیگران حوزه مجازی سازی
پلتفرم vSphere یکی از بازیگران اصلی این حوزه است و اگر شما میخواهید وارد این دنیا شوید نباید این پلتفرم را فراموش کنید
تقاضای گسترده بازار
قابلیت کاربردی snapshot
قابلیت ذخیره وضعیت سرورها و ماشین‌ها و ریکاوری مجدد آن‌ها در زمان بسیار کوتاهی برای فعالیت‌های مختلفی از جمله تست و آزمایشگاه‌ها بسیار کاربردی است.
تحمل خطا و در دسترس بودن بالای سیستم ها
سیستم های مهم، پرتقاضا و امنیتی نیاز دارند همیشه در دسترس باشند و هیچ گاه سرویس دهی آن‌ها متوقف نشود. این ویژگی‌ها را به راحتی با مجازی سازی فراهم کنید.

5 مزیت مهم مجازی سازی برای سازمان‌‌ها

مجازی سازی امکانات ویژه ای را در اختیار سازمان های و شرکت ها قرار می‌دهد.افزایش قیمت ارز و التهاب بازار تجهیزات الکترونیکی و سخت افزاری موجب افزایش چندین برابری قیمت تجهیزات سخت افزاری در یک یا دو سال گذشته شده است و همین عامل فشار مضاعفی را بر شرکت‌ها تحمیل کرده است.
مجازی سازی راهکاری است که می‌تواند این چالش را در شرکت‌ها حل کند به این شکل که شما به جای خرید یک کامپیوتر برای هر کارمند می‌توانید یک سرور قدرتمند خریداری کنید و به کمک فناوری مجازی سازی که توسط شرکت‌های مختلفی مانند Vmware ارایه شده است منابع سخت افزاری این سیستم را به شکل مجازی با دیگران به اشتراک بگذارید.
اما مزایا مجازی سازی به همین جا ختم نمی‌شود. برخی دیگر از مزایای مجازی سازی عبارتند از:

پاسخگویی سریعتر و تسریع در پیاده سازی: در واقع مجازی سازی می‌تواند عملکرد برنامه ها را بهبود بخشد در صورتی که تهیه ماشین‌ها مجازی تنها در چند دقیقه انجام می‌شود.
صرفه جویی در تجهیزات برای سازمان‌ها: سازمان می‌تواند به جای خرید یک کامپیوتر گران برای هر کارمند می‌توانید یک سرور قدرتمند خریداری کنید و به کمک فناوری مجازی سازی که توسط شرکت‌های مختلفی مانند Vmware ارایه شده است منابع سخت افزاری این سیستم را به شکل مجازی با دیگران به اشتراک بگذارید.
بهبود برنامه‌های در دسترس: زمانی که سرورهای فیزیکی مشکلی دارند یا به تعمیر و نگهداری روزمره نیاز دارند و یا به ارتقا سیستم نیاز دارند در نتیجه در صورت خرابی، پر هزینه خواهد بود. این در صورتی است که با استفاده از سرورهای مجازی، برنامه‌ها می‌توانند به راحتی بین هاست های جابه جا و اجر شوند و در صورت خرابی سرور مجازی، پیدا کردن مشکل آن آسان تر و کم هزینه تر است.
صرفه جویی در به کارگیری نیروهای متخصص انفورماتیک، و کاهش هزینه های نگهداری شبکه و کلاینت از دیگر مزایای مجازی سازی محسوب می‌شود.
دوره های بسیاری در این حوزه وجود دارد که VMware VSphere ICM  نقطه شروع دوره های VMware است این دوره از سوی کمپانی Vmware ارائه شده است در این دوره فرد نه تنها با مباحث و مفاهیم کامل مجازی سازی آشنا می‌شود بلکه با یکی از قویترین سرویس های مجازی سازی به نام VSphere آشنا می‌شود.
موسسه کهکشان نور با دو دهه سابقه خود و با بهره‌گیری از اساتید مجرب دوره VMware VSphere ICM  را بر اساس سرفصل های استاندارد از سوی شرکت VMware برگزار می‌کند و در پایان دوره هم فرصت های شغلی جذابی را در اختیار دانش پژوهان سخت کوش خود قرار می‌دهد.
در این روزهای شیوع ویروس کرونا که امکان حضور در کلاس‌های حضوری وجود ندارد، کهکشان توانسته است دوره‌های خود را به صورت لایو (آنلاین) برگزار کند تا علاقمندان بتوانند در خانه با خیالی آسوده از دوره‌های لایو بهره‌مند شوند.
لازم به ذکر است دوره‌های لایو کهکشان، دوره‌های آنلاین و غیر حضوری هستند که با ارتباط دو طرفه صوتی و تصویری زنده و مشابه یک کلاس حضوری برگزار می‌شود.

دوره لایو VMware VSphere ICM 

درباره کهکشان نور

موسسه کهکشان نور پيشرو در صنعت IT ، ارائه دهنده راهکارهايی جهت توانمند ساختن افراد و سازمان ها در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز می باشد. استراتژی کهکشان برای رسيدن به اين هدف ، با ارائه دوره های آموزشی ، تخصصی ، مهندسی از جمله مايکروسافت ، سيسکو ، کامپتيا ، امنيت اطلاعات و شبکه و ارائه راهکارهای عملی IT و ICT مشخص می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *