سیسکو

آشنایی با مدارک پرطرفدار سیسکو

شرکت سیسکو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سخت افزار از قبیل Route،Switch، تجهیزات VOIP و شبکه است. از این رو بسیاری افراد تصور می‌کنند دوره‌های سیسکو فقط مربوط به اصول سخت افزاری تجهیزات شبکه به یکدیگر است و این در حالی است که بخشی از سرفصل هایی که در دوره سیسکو تدریس می‌شود مربوط به چگونگی پیکربندی تجهیزات از دیدگاه نرم افزاری است.

در همین راستا سیسکو در 150 کشور دنیا مراکز آموزشی به منظور آموزش به افراد برای طراحی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری تاسیس کرده است.گرچه این شرکت مدارک مختلفی را در حوزه شبکه تعریف کرده است، با این وجود مدارک CCNA،CCNP و CCIE از شناخته شده ترین و پرکاربدترین مدارک سیسکو به شمار می‌آید.

شرکت سیسکو مدارک مختلفی را در سطوح و شاخه های متفاوتی ارایه می کند. هر کدام از مدارک سیسکو، حوزه خاصی از مفاهیم شبکه ای را تحت پوشش قرار میدهد. این شرکت برای معرفی بهتر سطوح مدارک خود، هرم هایی را ترسیم کرده است که در راس هر یک از آنها، بالاترین مدرک و در قاعده هرم، مدرک ورودی شرکت بیان شده است.

دوره CCNA

Cisco Certified Network Associate)CCNA) در قاعده هرم سیسکو جای گرفته و نخستین سطح مهارتی سیسکو، یعنی سطح آشنایی و مقدمات است. دانشجویان با اخذ این مدرک، دروازه سیسکو را بر روی خود می گشایند و خود را برای صعود از پله های پیشرفت و تخصص شبکه ای آماده می کنند. مدرک CCNA در گروه نصب و پشتیبانی و نگهداری شبکه ها جای می گیرد و دارندگان این مدرک این قدرت و توانایی را خواهند یافت که شبکه های کوچک و متوسط (۱۰۰ و کمتر کاربر) را نصب، پیکربندی و راه اندازی کنند.

دوره CCNP

 مدرک CCNP از سری مدارک سطح حرفه‌ای سیسکو است که بر دانش پیشرفته شبکه و مهارت افزایی تمرکز دارد. مدارک این سطح در شاخه های مختلفی ارائه می‌شود که شاخه  جز محبوب ترین آن‌ها است.

CCNP روتینگ و سوئیچینگ در رابطه با مهارت های برنامه ریزی، پیاده سازی،بررسی و عیب یابی شبکه های محلی و بزرگ سازمانی و همکاری با متخصصان در مباحث پیشرفته امنیتی، صوتی و وایرلس و راهکارهای ویودیویی تاکید دارد. مباحثی که در این دوره مطرح می‌شوند روی مواردی همچون امنیت، شبکه‌های متمرکز،کیفیت سرویس (QoS) و فناوری‌های Broadband تاکید دارد. این دوره مناسب افرادی است که حداقل یک سال سابقه تجربه حرفه‌ای در حوزه شبکه دارند و اکنون می‌خواهد مهارت‌های حرفه‌ای خود را ارتقا دهد. افرادی که موفق به دریافت این مدرک می‌شوند دانش کافی برای عناوین شغلی مانند مهندس شبکه، مهندس پیشتیبانی، مهندس سیستم یا تکنسین شبکه را بدست می‌آورند.

دانش روتینگ و سوئیچینگ که در دوره CCNP آموزش داده می‌شود، جدیدترین دانش مرتبط در حوزه شبکه است که در شبکه های فیزیکی امروزی و شبکه‌های مجازی آینده استفاده خواهد شد. دوره CCNP Routing & Switching بر یادگیری عملی در محیط آزمایشگاهی تمرکز دادع است و دانشجویان می‌توانند با سرمایه گذاری در این بخش نه تنها ارتقا شغلی پیدا کنند، بلکه کارایی شبکه را در محیط های سازمانی بهبود دهند.

دوره CCIE

مدرک CCIE یکی از معتبرترین مدرک‌های موجود در زمینه IT است و همچنین پیشرفته ترین مدرک ارائه شده توسط سیسکو در زمینه شبکه سیسکویی در  این مدرک است. در واقع این دوره با هدف آموزش کارشناسان خبره جهت طراحی حرفه‌ای زیر ساخت های شبکه ایجاد شده است. این مدرک در سراسر جهان به عنوان معتبرترین گواهینامه شبکه سیسکو پذیرفته شده است، سرفصل‌ها این دوره به شکل مداوم مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته است که در نهایت با برگزاری دو آزمون کتبی و آزمایشگاهی از تسلط کامل دانشجویان بر این سطح از مهارت اطمینان حاصل می‌شود. همچنین دوره CCIE Routing & Switching یکی از شاخه‌های محبوب این سطح است که مهارت‌های لازم جهت برنامه‌ریزی، به کارگیری و عیب‌یابی پیچیده زیر ساخت‌های همگرای شبکه را به دانشجویان اعطا می‌کند. افراد با بهره‌گیری از مهارت‌هایی که در این دوره آموزش می‌بینید قادر خواهند بود پایداری شبکه‌های گسترده را بهبود دهند، بهره‌وری کاربران در شبکه را ارتقا بخشد و چابکی بیشتری را برای سازمان ایجاد کنند.

در همین راستا موسسه کهکشان نور مفتخر است دوره‌های سیسکو را برای علاقمندان به حوزه سیسکو برگزار نماید. به دلیل اهمیت این مدارک در بازار کار و کمبود متخصص، کهکشان پک این دوره‌ها را به عنوان یک منبع آموزشی منحصر بفرد و کاملا کاربردی تولید عرضه می‌نماید.

پک ویژه سیسکو از سه دوره پرطرفدار Network+، CCNA و CCNP تشکیل شده است که دانشجویان با گذراندن این دوره با سیسکو و تجهیزات آن در راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری آشنا و آماده ورود به بازار کار به عنوان متخصص سیسکو خواهد شد. تمامی سرفصل‌های ارایه شده در این پک مطابق با سرفصل‌‌‌های رسمی و بین‌المللی خواهد بود. این دوره تماما به شکل مجزا هم در کهکشان برگزار می‌شوند و افراد می‌توانند ضمن حضور در هر کدام از دوره‌ها و کسب مدرک مربوطه به دانش خود بیافزایند. اما یکی از مزایای مهم این پک بحث ارایه مفاهیم آموزشی بر اساس مسیر شغلی است. این پک براساس نیاز بازار کار و رسیدن به جایگاه شغلی مناسب ارایه شده است و مناسب افرادی است که قصد دارند تخصص سیسکو را برای مسیر شغلی آینده خودشان انتخاب کنند.

درباره کهکشان نور

موسسه کهکشان نور پيشرو در صنعت IT ، ارائه دهنده راهکارهايی جهت توانمند ساختن افراد و سازمان ها در استفاده بهينه از تکنولوژی نوين دنيای امروز می باشد. استراتژی کهکشان برای رسيدن به اين هدف ، با ارائه دوره های آموزشی ، تخصصی ، مهندسی از جمله مايکروسافت ، سيسکو ، کامپتيا ، امنيت اطلاعات و شبکه و ارائه راهکارهای عملی IT و ICT مشخص می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *